top of page

Hakkımda

Uzmanlık Alanları

Yetişkinlerle çalışmaktadır.

 

Depresyon

Panik Atak

İlişki Problemleri

Yas Süreci

Mesleki Yönelim ve Kariyer Danışmanlığı

Kaygı Bozuklukları

Obsesif Kompulsif Bozukluk

Sosyal Fobi

Öfke Yönetimi

Stresle Başa Çıkma

Fobiler

Yeme Bozuklukları

Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nü, yüksek şeref öğrencisi olarak tamamlayan Uzman Psikolog Nilüfer Güngenci Yılmaz, lisans eğitimi sırasında, London School of Economics, Sosyal Psikoloji Bölümü’nde araştırma asistanı olarak görev almış, Hacettepe Üniversitesi Hastanesi Psikiyatri Bölümünde staj yapmıştır.

 

Psikolojik Danışmanlık ve Sağlık (Counseling for Mental Health and Wellness) yüksek lisans eğitimini New York Üniversitesi’nde tamamlamış; New York’ ta bulunan Sidney Hillman ve Phillips Enstitisü’nde uygulamalı stajını tamamlamış; ergen ve yetişkinlere bir sene boyunca bireysel ve grup psikoterapileri uygulamıştır. Bu süre içerisinde Albert Ellis Enstitüsü psikologlarından Dr. Christopher Smith’den Bilişsel Davranışçı Terapi odaklı süpervizyon almış ve Sidney Hillman ve Phillips Enstitisü’nde haftalık olarak verilen klinik eğitimlere katılmıştır.

 

Türkiye’ye dönüşü itibari ile Madalyon Psikiyatri Merkezi’nde uzman psikolog olarak iki sene çalışmış ve aynı zamanda Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ¨Psikolojik Ölçme ve Değerlendirme¨ ve ¨Kişilik Kuramları¨ derslerini vermiştir.

 

2019'da  Prof. Dr. Ceylan Daş’ın, Geştalt Terapi Derneği’nde verdiği 4 senelik  Geştalt Terapi eğitimini tamamlamıştır.

 

2022/23 'de Dr. Raja Selvam tarafından Somatik Deneyimle Türkiye bünyesinde verilen İntegral Somatik Psikoloji eğitimini tamamlamış; süpervizyon sürecine devam etmektedir.

Buna ek olarak, Varoluşçu Akademi bünyesinde verilen Temel Varoluşçu Analiz Eğitimi 'nin 1. senesini tamamlamış olup, eğitimin 2. senesine devam etmektedir.

Nilüfer Güngenci Yılmaz, danışanlarına terapi desteği sağladığı süreçte farklı ekollerden yararlanmakla birlikte, temelde bütüncül ve varoluşsal bir yaklaşım olan Geştalt Terapi yaklaşımını benimsemektedir.

 

2016 -2021'de Etki Aile Danışmanlık Merkezi’nde ergenlere ve yetişkinlere bireysel psikoterapi hizmeti sunmuş, aynı zamanda Tepe Grubu’nda Kurumsal Psikolog olarak görev almıştır.

Mevcut süreçte danışanlarına online olarak hizmet vermektedir.

Ankara Psikolog 

bottom of page